Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bill Clinton del në rrugët e Prishtinës, nuk do ta besoni se çfarë i ndodhi (FOTO)

Postuar: 12/06/2019 - 08:30

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton mbërriti mesditën e djeshme në Kosovë me rastin e 20 vjetorit të bombardimeve të NATO-s që sollën edhe fundin e luftës.

Pas axhendës zyrtare, Clinton ka dalë vonë pasdite në këmbë në rrugët e Prishtinës ku është përshëndetur me qytetarët. Ndërkohë vihet re entuziazmi i tyre, teksa shihen t'i dhurojnë puthje dhe përqafime ish-presidnetit.

Sakaq, dje presidenti Hashim Thaçi e dekoroi ish-shefin e Shtëpisë së Bardhë me 'Urdhrin e Lirisë' për kontributin që ka dhënë për Kosovën.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 15:17

Vesel Memedi, kryetari i RDK, partisë së tretë shqiptare të Maqedonisë së Veriut, pjesë e koalicionit qeveritar, tha sot në konferencë për shtyp se partia e tij jep dorëheqje të parevokueshme nga të gjitha postet që

Postuar: 26/06/2019 - 15:09

Sot në Romë, Delegacioni i Kosovës i udhëhequr nga ish-presidentja Atifete Jahjaga në përbërje

Postuar: 26/06/2019 - 15:06

Eurodeputetja Tanja Fajon ka thënë sot se është e papranueshme që Bashkimi Evropian të mos ia h

Postuar: 26/06/2019 - 15:03

Kryeministri Zoran Zaev ka tërhequr kandidaturën për ministër të Financave.

Postuar: 26/06/2019 - 14:58

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj propagandës serbe që po bëhet lidhur me situatën

Postuar: 26/06/2019 - 14:52

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka vijuar bisedën e djeshme të Beogradit duke pretenduar krizë

Postuar: 26/06/2019 - 13:41

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Fisnik Ismaili, para disa ditësh ka thyer këmbën.