BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Rajoni

Biznesmenit ditën e sotme iu zbrazën 20 plumba nga tre “profesionistë". Kishte hesape të vjetra. Publikohet VIDEO e momentit të ekzekutorëve, me shpejtësi marramendëse largohen me furgon të bardhë

Biznesmenit ditën e sotme iu zbrazën 20 plumba nga tre

Autoritetet policore vlerësojnë se vrasja e biznesmenit 40-vjeçar në Gerakas pranë Athinës ishte një sulm mafioz dhe u ekzekutua nga të paktën tre vrasës me pagesë, të cilët ishin mjaft të përgatitur.

Pas vrasjes së biznesmenit në fjalë, autoritetet kanë zbuluar disa kilometra më tej një furgon që po digjej dhe brenda tij dy automatikë kallashnikovë që dyshohet të jenë përdorur gjatë ekzekutimit të biznesmenit të njohur.

Ai u qëllua në orën 08:00 të mëngjesit teksa ishte duke parkuar automjetin e tij të blinduar pranë biznesit të tij, një pikë karburanti në zonën e njohur si “Bulevardi Maratona”.

Mediat lokale bëjnë me dije se viktima dhe babai i tij ishin personazhe të njohur nga policia greke pasi më parë kishin patur të bënin me grupe mafioze, të cilët kontrollonin jetën e natës në Greqi. Më pas, ata kishin punuar intensivisht me autoritetet policore duke çuar në burg shumë persona. Dyshohet se vrasja ka të bëjë pikërisht me këtë fakt, thekson policia.

Ngjarja

Gjithçka ndodhi në një zonë të populluar pranë “Bulevardit Maratona” në Gerakas teksa biznesmeni në fjalë parkoi makinën e tij të blinduar pranë karburantit. Kjo ishte një rutinë e përditshme e tij dhe vrasësit duket se e kanë këqyrur fillimisht për të bërë planin.

Ata janë afruar me një furgon sikur do të furnizoheshin me karburant, por sapo ai ka dalë nga makina kanë qëlluar të paktën 20 plumba në drejtim të tij në distancë të afërt duke e lënë të vdekur në vend.

Pas kësaj, ata janë larguar me shpejtësi duke djegur furgonin, ndërkohë që policia nuk ka të dhëna mbi vendin ku mund të ndodhen.

Policia bën me dije se kamerat e sigurisë fiksuan gjithçka.