BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në fshehtësi të plotë e me dredhi, i orientuar, i udhëzuar, dhe i detyruar prej agjenturave të huaja organizoi lëvizjen e Dhjetorit ’90, nga infiltrimi i spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit, te pazar...

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në
x
BREAKING NEWS

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u plas skandalet Shkëlzenit, Ilir Metës, Albana Vokshit, Flamur Nokës, Edi Palokës dhe Abi Malltezit: Si më kanë kërcënuar njerëzit e Sali Berishës, ju tregoj të gjitha pazaret e tyre të pista...

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u
x
BREAKING NEWS

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve dhe paralajmëron një tjetër listë me “non-grata”, Londra e përkushtuar të çmontojë lidhjet mes krimit, korrupsionit dhe politikës...

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori
x
BREAKING NEWS

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta Xhaçkës, nga apartamentet, garazhet, te llogaritë bankare, ja dokumentet

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta
x
BREAKING NEWS

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista me deputetë, ish-deputetë, ministra, ish-ministra dhe kryebashkiakë që presin radhën për në qelinë e burgut

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista
x
BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x

Rajoni

Bjellorusisë “i soset durimi” me Serbinë, Lukashenko i prerë, ja çfarë kërkon aleati i Putin nga Vuçiç

Bjellorusisë “i soset durimi” me Serbinë, Lukashenko i

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko, i bëri thirrje Serbisë të vendosë nëse dëshiron të bashkëpunojë me Bjellorusinë, raporton RIA Novosti.  Lukashenko emëroi ambasadorë të rinj në Kinë, Zimbabve, Afrikën e Jugut, Serbi dhe Indonezi, si dhe konsullin e përgjithshëm në Mumbai dhe zhvilloi një takim me ta. Ambasador i Bjellorusisë në Republikën e Serbisë dhe në të njëjtën kohë në Republikën e Maqedonisë së Veriut është emëruar Sergej Malinovskij, i cili më parë ka qenë shef i Departamentit kryesor për informim dhe çështje analitike në Ministrinë e Punëve të Jashtme.“Duhet të kuptohet politika që Serbia udhëheq dhe dëshiron të udhëheqë në raport me Bjellorusinë. Nëse ata duan, atëherë duhet të ketë rezultate në marrëdhëniet tregtare dhe ekonomike. Nëse duan të tundin bishtin, thënë përafërsisht, dhe të mbështesin sanksionet evropiane dhe amerikane kundër Bjellorusisë, kjo është puna e tyre, le të përcaktojnë dhe mbështesin nëse kanë harruar të mirat me të cilat shkuam tek ata”, shtoi Lukashenko, transmeton RIA Novosti. Regjistrimi i takimit të tij me ambasadorët e rinj të Bjellorusisë është postuar në kanalin Telegram Prvi, i cili ndodhet pranë zyrës së shtypit të presidentit. “Ne bashkëpunojmë me shumë vende. Ne duhet të forcojmë marrëdhëniet, kjo do të vlejë edhe për Serbinë, vetëm duhet të kuptojnë politikisht se çfarë duan”, tha Lukashenko. Ai e porositi ambasadorin e ri të republikës në Serbi, Sergej Malinovski, që të merret me politikën që Beogradi drejton ndaj Minskut. “Duhet të kuptohet politika që udhëheq Serbia dhe që dëshiron të udhëheqë në raport me Bjellorusinë”, tha presidenti bjellorus Lukashenko.