BREAKING NEWS

Pasi kërcënoi ministren Gjonaj se do e kallëzonte penalisht, Meta del me një tjetër paralajmërim të fortë

Pasi kërcënoi ministren Gjonaj se do e kallëzonte penalisht, Meta
x

Rajoni

Bosnia arreston dy ish-ushtarë serbë për përdhunime

Bosnia arreston dy ish-ushtarë serbë për përdhunime
Policia ka arrestuar sot dy ish-ushtarë të ushtrisë serbe të Bosnies, Radovan Paprica dhe Slavko Ognjenovic, të dyshuar për përdhunime në seri, krime kundër njerëzimit dhe abuzime seksuale në zonë Foca në 1992.
 
Paprica, i njohur ndryshe si Papro, dhe Ognjenovic, i njohur dhe si Macak, u arrestuan të dielën pas dëshmive për përdhunime në lindje të Bosnies gjatë kohës së luftës.
 
Prokurori pritet të vendosë për masën e paraburgimit të tyre.