BREAKING NEWS

Me kë do ta formojë PS-ja qeverinë pas 25 prillit? Rama i jep përgjigjen e prerë gazetarit

Me kë do ta formojë PS-ja qeverinë pas 25 prillit? Rama i jep
x

Rajoni

“Brenda 48 orësh nisim...”, kryeministri Rama jep një tjetër lajm të mirë, tregon arsyen pse nuk i sollën vaksinat me avionin ushtarak

“Brenda 48 orësh nisim...”, kryeministri Rama jep një

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se brenda 48 orësh në vend do të nisë vaksinimi masiv. Rama u shpreh se mandati i tretë i socialistëve ka në planin e veprimit katër aeroporte. Rama u shpreh pjesë e ndryshimeve do të jetë edhe aeroporti i Rinasit. Në këtë pikë Rama u shpreh se ditën e sotme vaksinat u sollën me Air Albania për shkak se avioni ushtarak turk nuk ulej dot aty. Ai u ndal edhe në projektet e porteve të Durrësit, Vlorës dhe Sarandës.

“Mandati i tretë ka në planin e veprimit katër aeroporte. Njëri është në përfundim Brenda pak ditësh. Me gjithë ato që mësuam nga puna për të filluar punë për të dytin do e kemi më të lehtë për të tretin se është më i vogël. Ndërsa i pari do bëhet aeroporti që ëndërrojnë të gjithë shqiptarët.

Ne i sollëm vaksinat me Air Albania se avioni ushtarak turk nuk mund të ulet dot në pistën e Rinasit. Investimet në infrastrukturë të atij aeroporti do të vijnë aty ku duhet. Kush do i bëjë këto, Kush tjetër, përveç nesh. Si mund të bëhen ndryshe përveçse me mandatin e tretë. Porti i Sarandës ka nisur nga puna. Porti i Durrësit ka marrë miratimin për masterplanin për fazën e parë.

Porti i Vlorës është në linjën e nisjes. Mjafton të vësh në peshore palët për të parë se kush i bën këto punë. Pavarësisht se ne nuk jemi të përsosur dhe punët tona nuk janë pa të meta. Mandati i tretë do realizojë objektivin tonë për të pasur 10 milionë turistë në Shqipëri. Ky është objektivi ynë i ndërprerë nga pandemia. Sot me fillimin e vaksinimit masiv brenda 48 orësh kemi garantuar që këtë sezon Shqipëria të jetë më e lehtësuar”, u shpreh Rama.

Më të lexuarat