Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Burri e vrau pasi ajo nuk pranoi të kthehej në shtëpi, rrëfehet pas krimit Pjetër Ndrecaj

Postuar: 10/08/2018 - 15:04

Gjykata e Gjakovës ka zhvilluar sot seancën për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Pjetër Nrecajt të dyshuarit për vrasjen e Valbona Nrecajt dhe vajzës së saj 9 vjeçe. Kallxo.com mëson se seanca është mbajtur në spital për shkak të përkeqësimit të gjendjes shëndetësore të të dyshuarit.
 
Seanca e djeshme ishte shtyrë për shkak të përkeqësimit të gjendjes shëndetësore të të pandehurit. Në fjalën e tij para gjykatës prokurori Agron Matjani kishte thënë se vrasja ishte kryer me dashje.
 
“I pandehuri me dashje ka privuar nga jeta anëtarët e familjes së tij bashkëshorten dhe vajzën 9 vjeçare”. Në pretendimet e tij prokurori ka përmendur se qëllimi i të pandehurit ishte që ta bindë të ndjerën që të kthehet dhe të jetoj me të por kur ajo ka refuzuar i pandehuri ka kryer aktin.
 
“Në ditën kritike i pandehuri shkon tek shtëpia e vëllezërve të së ndjerës Valbona për ta bindur për të bashkëjetuar dhe duke qenë se e ndjera Valbona nuk ka dashur të shkon në shtëpinë e bashkëshortit të saj i pandehuri me armën AK-47 shtënë disa herë në drejtim të gruas dhe vajzës duke i privuar nga jeta”, thuhet në kërkesën e prokurorit.
 
I njëjti ka sqaruar se i dyshuari ishte larguar nga vendi i ngjarjes për tu dorëzuar më pas në polici. Gjykata ka marrë vendim që Ndrecaj do qëndrojë në paraburgim  për një muaj me vendim të gjykatësit, Shaqir Zika.
 
40- vjeçarja, Valbona Nrecaj dhe vajza e saj 9 vjeçare u qëlluan për vdekje mbrëmjen e 7 gushtit. Dorasi dyshohet të jetë ish-bashkëshorti i viktimës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2018 - 16:58

Reagimeve pas miratimit të ligjit që i hap rrugë krijimit të ushtrisë kosovare iu është bashkuar edhe ish-deputeti Nenad Rashiç. Ky i fundit deklaroi se ushtria është kërcënim ndaj serbëve.

Thaçi zbut tonet ndaj Haradinajt, nuk përmend korrigjimin

Postuar: 19/10/2018 - 15:41

Teksa vazhdojnë kontradiktat mes Presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj pë
Lista Serbe paralajmëron ankesë në Kushtetuese për formimin e Ushtrisë

Postuar: 19/10/2018 - 15:40

Lista Serbe ka paralajmëruar ankesë në Gjykatën Kushtetuese pasi Parlamenti i Kosovës dje i ka
Haradinaj: Energjia e shpenzuar për kufijtë, mund të sillte njohje të reja

Postuar: 19/10/2018 - 15:39

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nëse energjia e shpenzuar për kufijtë, do të adresohe
Hoxhaj: Nuk besoj tek ndryshimi i kufijve, por shqiptarëve s’do t’iu binte keq

Postuar: 19/10/2018 - 15:38

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se shqiptarëve s’do t’iu bin

Postuar: 19/10/2018 - 13:53

Policia italiane ka arritur të zbardhte ngjarjen e vitit të kaluar në Parkun e Via del Piombino n

Postuar: 19/10/2018 - 12:23

Prokuroria Themelore në Prishtinë pritet që shumë shpejt të nisë hetimet lidhur me akuzat se në M