BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh detajet e hetimeve për dosjet e bujshme dhe paralajmëron reprezalje si në Kroaci e Rumani

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh
x

Rajoni

Covid-19 në Maqedoni/ Humbin jetën 5 persona, shënohen edhe 102 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

Covid-19 në Maqedoni/ Humbin jetën 5 persona, shënohen edhe 102

Gjatë 24 orëve në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën nga koronavirusi 5 persona duke e çuar kështu numrin e të infektuarve në 471.

Nga 1356 persona të testuar si të dyshuar me Covid-19, kanë rezultuar pozitivë 102 prej tyre.

Të infektuarit janë nga  Shkup 39, Kumanovë 11, Shtyp 13, Prilep 3,Tetovë 2,Strugë 2 ,Bitola 6, Ohër 3, Kavadarci 3, Gostivari 8,Radovish 1, Kochani 1,Demir Hisar 1,Makedonski Brod 1,Vinicë 1,Sveti Nikole 3, Kërçovë 4.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoni 471 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 10315.