BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x

Rajoni

COVID-19/ Publikohet bilanci i 24 orëve të fundit në Greqi, ka surpriza

COVID-19/ Publikohet bilanci i 24 orëve të fundit në Greqi, ka

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë bërë me dije se 10 persona kanë humbur jetën dhe 1,547 janë regjistruar të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit. Qytetet me të infektuara janë Atika me 419, Selaniku me 384, Serra me 159, Larisa me 58 dhe Janina me 51. Gjithashtu nga rastet e reja 52 janë regjistruar me Covid në testet e bëra gjatë pikave kufitare hyrëse.

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve grek që të respektojnë masat e vendosura për parandalimin e përhapjes së infektimit. Që nga dita e nesërne qyteti i Atikës, Selanikut dhe Serrës do të vihen në shtet-rrethim pasi janë raportuar një shtim i jashtëzakonshëm i rasteve te reja me Covid.Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë në Greqi janë regjistruar 34,299 ndërsa 603 persona kanë humbur jetën.