Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Daçiç: Pacolli jo në Paris si delegat, por për të korruptuar votën pro Kosovës

Daçiç: Pacolli jo në Paris si delegat, por për të korruptuar votën pro Kosovës

Postuar: 10/11/2015 - 10:42

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç ka thënë se shumë shtete janë përballur me presion që të votojnë "pro" Kosovës në UNESCO.
 
Ai ka deklaruar se mospranimi i Kosovës në UNESCO është fitore për Serbinë.
 
Daçiç ka hedhur edhe një dyshim, duke thënë se Pacolli ka qenë në Paris jo si pjesë e delegacionit kosovar, por për të korruptuar shtete që të votojnë "pro" Kosovës.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 15:17

Kryeministri Zoran Zaev gjatë qëndrimit të sotëm në fshatin Vollkovë të Komunës së Gjorçe Petrovit u përball me akuza të rënda nga ana e banorëve.
 

Postuar: 05/12/2019 - 15:14

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer tha në Sarajevë se

Postuar: 05/12/2019 - 15:11

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç ka mbrojtur s

Postuar: 05/12/2019 - 12:16

Ish-prokurori, Agron Matjani është gjetur i vdekur në banesën e tij në Prizren.

Postuar: 04/12/2019 - 15:44

Lidhja Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikatë për media bën të ditur se bisedimet me Ve

Postuar: 04/12/2019 - 15:34

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha të mërkurën se nuk është optimist për arritjen e nj

Postuar: 03/12/2019 - 15:53

Serbia akuzoi sot Prishtinën dhe Tiranën se po ndjekin axhendën e “energjisë së Shqipëris