BREAKING NEWS

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës, zbulohet se çfarë do të ndodhë nesër në orën 11:00

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës,
x

Rajoni

Dalin fotot nga momenti kur helikopteri i Ministrisë së Brendshme u përplasë në tokë, zbulohet arsyeja e rrëzimit

Dalin fotot nga momenti kur helikopteri i Ministrisë së Brendshme u

Detaje të reja zbardhen nga rrëzimi i helikopterit në aeroportin e Shkupit, ndërsa publikohet edhe një foto, që tregon momentin kur ai përplaset në tokë.

‘Alsat’ mëson se shkak për rrëzimin e helikopterit, që ndodhi sot rreth orës 11:30 minuta, është era e fuqishme. Helikopteri menjëherë pasi është furnizuar me derivate, ka tentuar të ngrihet në ajër, por për shkak të erës së fortë është rrëzuar.

Paraprakisht njoftuam se helikopteri ishte i MPB-së dhe në ekuipazh ishin 5 persona, njëri nga të cilët mori lëndime trupore. Në vend ngjarje menjëherë kanë arritur njësit zjarrfikës, policia dhe organet tjera kompetente të cilat merren me zbardhjen e plotë të rastit.

Dalin fotot nga momenti kur helikopteri i Ministrisë së Brendshme u

Më të lexuarat