BREAKING NEWS

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në disa qytete të vendit, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në
x
BREAKING NEWS

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i Kadastrës së Vlorës, zbardhen detaje nga dosja që e ka fundosur

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i
x

Rajoni

Dalin pamjet/ Panik në Athinë, policia plagos një shqiptar. Zbardhet e gjithë skema

Dalin pamjet/ Panik në Athinë, policia plagos një shqiptar.

Mëngjesin e sotëm një shqiptar është plagosur nga policia greke  në qendër të Athinës. Mediat greke raportojnë se pak para orës 09:00, policia i ka dhënë sinjal që të ndalojë një automjeti tip “Peugeot” të drejtuar nga shqiptari.

Gjatë kontrollit u konstatua se automjeti ishte i vjedhur, ndërsa shoferi, ka kundërshtuar efektivët, ka hyrë në automjet dhe i ka dhënë gaz duke u përpjekur të largohet nga vendngjarja.

Në këtë moment një nga oficerët e policisë greke qëlloi dy herë në drejtim të tij. Sipas informacioneve, njëri prej plumbave e ka kapur autorin në këmbë.

Ndërkohë pritet mbërritja e autoambulancës për të marrë të lënduarin.