Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dalin përgjime të reja në Maqedoni, Ministria e Brendshme ndërmerr veprimin e menjëhershëm

Postuar: 19/04/2019 - 17:22

Gjatë ditës së djeshme në internet janë publikuar disa përgjime telefonike në Maqedoninë e Veriut, në të cilat janë dëgjuar biseda edhe në mes ish-ministres së Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska dhe ministrit aktual, Oliver Spasovski.

Ministria e Punëve të Brendshme ka nisur hetim për publikimin e këtyre bisedave në rrjetet sociale. Nga MPB nuk kanë dhënë detaje, duke thënë se hetimet nuk do të zhvillohet publikisht.

Ndërsa kryeministri i vendit Zoran Zaev, tha se përgjimet që janë publikuar dje, kanë qenë pjesë e materialeve që ai i ka poseduar. Zaev u shpreh i bindur se institucionet do të marrin masat e nevojshme.

“Unë nuk i kam dëgjuar të gjitha bisedat, ju them sinqerisht sepse më ka mbetur merak t’i dëgjoj gjitha. Nga këto që dëgjova, po janë pjesë e paketit që i kemi dorëzuar në PSP. Kjo vërteton se ne kemi poseduar vetëm një pjesë të materialeve të përgjuara”, tha Zaev.

Për këto përgjime është deklaruar edhe udhëheqësi i opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski. Ai tha se dyshon që përgjimet janë publikuar nga kryeministri Zoran Zaev.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 20:14

Senatori amerikan, James Risch, që kryeson Komisionin për Marrëdhënie me Jashtë të Senatit, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës në gjuhën maqedonase, se brenda dy javëve të ardhshme, ka planifikuar votimin në K

Postuar: 24/05/2019 - 19:55

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nëpërmjet një shkrimi në Facebook i është drejtuar pr

Postuar: 24/05/2019 - 18:04

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruariri O’Connell është përgjigjur sot pyetjeve të qytetar

Postuar: 24/05/2019 - 17:00

Kabineti i Komisionerit për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Johannes Hahn po e mendon seriozisht m

Postuar: 24/05/2019 - 15:36

Presidenti serb, Aleksander Vuciç ka marrë pjesë në një konferencë në Beograd bashkë me ish-kan

Postuar: 24/05/2019 - 15:23

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke komentuar rastin me faje ku disa të arrestuar dyshohet

Postuar: 24/05/2019 - 15:20

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka uruar ditën e iluministëve pansl