BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Rajoni

“Darka e fundit”/ Injoroi paralajmërimet e miqve, zbardhet si u ekzekutua në mes të lokalit anëtari i klanit të njohur mafioz, ja çfarë bëri autori pasi e vrau

“Darka e fundit”/ Injoroi paralajmërimet e miqve, zbardhet si u

Detaje të reja janë zbuluar për ngjarjen e mesnatës në Budva, ku mbeti i vrarë anëtari i klanit mafioz, Milic Minja Shakoviç.

Policia ka gjetur një çantë me armën e krimit, ndërsa mësohet se autori ka qenë i veshur me një këmishë të bardhë dhe është filmuar nga kamerat e një restoranti aty pranë.

Mediat fqinje raportojnë se Shakoviç kishte darkuar  me disa miq në lokalin Korkovado.

Miqtë që kanë dhënë deklaratë në polici pas, thanë se kanë parë një burrë të dyshimtë që ka kaluar pranë tyre drejt Qytetit të Vjetër. Madje njëri prej tyre e paralajmëroi Shakoviçin, por ai nuk i kushtoi rëndësi kësaj dhe vazhdoi me darkën.

Menjëherë pas kësaj, një burrë i dyshimtë u shfaq dhe u zhvendos nga drejtimi i Qytetit të Vjetër në tavolinën ku ishin ulur të gjithë.

Ndonëse njëri nga miqtë e paralajmëroi sërish, Shakoviç nuk reagoi.

Pastaj burri filloi të lëvizte me shpejtësi dhe iu afrua tavolinës, nxori një armë dhe e qëlloi anëtarin e klanit mafioz pas shpine në një distancë prej gjysmë metri.

Fillimisht ai qëlloi tre herë në kokën e Shakoviqit, i cili ra në trotuar dhe më pas e qëlloi edhe dy herë të vdekurin. Gjithsej janë qëlluar tetë plumba.

Pas krimit, autori vrapo në drejtim të një hoteli e më pas përgjatë një shtegu të ngushtë drejt vendbanimit Gospoština.

Edhe pse ekzekutori është ende në arrati, inspektorët kanë gjetur gjurmë gishtat në vendet ku ai ka kaluar. Gjithashtu u gjet një këmishë dhe një maskë.

Të alarmuar nga ngjarja, shumë njerëz në lokalet përreth filluan të iknin pas të shtënave gjë që e bëri më të lehtë arratinë e autorit, edhe pse policia ka kontrolluar zonën deri në orët e para të mëngjesit.