Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Data e zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti: Le të fitojë më i miri!

Postuar: 20/10/2019 - 22:21

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur pas mbledhjes me liderët politik për caktimin e 12 prillit si datë të re të zgjedhjeve, ku e cilësoi si një ndër takimet më konstruktive.

“Mund të them se ky është takimet më konstruktive që kam pasur deri më tani, të gjitha partitë politike thanë se alternative e jonë e vetme është Beshkimi Evropian. Kemi biseduar se për vendin tonë është me rëndësi që të bëhet ratifikimi i marrëveshjes për anëtarësim në NATO nga të gjitha vendet që akoma nuk e kanë ratifikuar. Gjithashtu pas ratifikimit edhe Parlamenti jonë të ratifikon si dhe të miratohet Ligji për Mbrojtjen, dhe deri sa u shterën gjitha argumentet vendosem bashkaarisht që 12 prilli të mbahen zgjedhjet. Me rëndësi është që zgjedhjet të jenë të pranueshme dhe demokratike, të lira sipas gjitha standardeve. Le të fitojë më i miri”- deklaroi Ahmeti.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 17:41

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar bdaj koalicionit NISMA-AKR-PD, pas ankesës që këta të fundit drejtuan në Gjykatën Kushtetuese për heqjen e mbi katër mijë votave të mërgatës nga rezultati përfundimtar i zgjedhjeve.

Postuar: 22/11/2019 - 15:16

Një aferë spiunazhi mes një ish-agjenti serb dhe një pjesëtari të shërbimeve sekrete ruse ka he

Postuar: 22/11/2019 - 15:06

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski beson se nisma e njohur si “Mini-Shen

Postuar: 22/11/2019 - 15:02

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj tha dje se pa një Kosovë të fortë nuk mund t

Postuar: 22/11/2019 - 14:49

Sipas Ligjit të festave, dita e sotme 22 nëntori , Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe është fest

Postuar: 22/11/2019 - 14:00

Daut Hoxha nga Ferizaj i Kosovës është i verbër, por kjo nuk e ka penguar atë të punojë si z

Postuar: 22/11/2019 - 12:00

Dorentina Qerimi është një 22-vjeçare nga Ferizaj, e cila po thyen tabutë me profesionin që