BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Rajoni

Data e zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti: Le të fitojë më i miri!

Data e zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoninë e Veriut, Ali

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur pas mbledhjes me liderët politik për caktimin e 12 prillit si datë të re të zgjedhjeve, ku e cilësoi si një ndër takimet më konstruktive.

“Mund të them se ky është takimet më konstruktive që kam pasur deri më tani, të gjitha partitë politike thanë se alternative e jonë e vetme është Beshkimi Evropian. Kemi biseduar se për vendin tonë është me rëndësi që të bëhet ratifikimi i marrëveshjes për anëtarësim në NATO nga të gjitha vendet që akoma nuk e kanë ratifikuar. Gjithashtu pas ratifikimit edhe Parlamenti jonë të ratifikon si dhe të miratohet Ligji për Mbrojtjen, dhe deri sa u shterën gjitha argumentet vendosem bashkaarisht që 12 prilli të mbahen zgjedhjet. Me rëndësi është që zgjedhjet të jenë të pranueshme dhe demokratike, të lira sipas gjitha standardeve. Le të fitojë më i miri”- deklaroi Ahmeti.