Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Rajoni

Deklarata e fortë e politikanit: Do arrestohen ministra nëse...

Deklarata e fortë e politikanit: Do arrestohen ministra nëse...

Anëtari i LVV-së, në komunën e Prishtinës, Arbër Vokrri në T7 ka thënë se nëse ministrat e Listës Serbe ofendojnë qytetarët e Kosovës do të arrestohen.

“Na nuk mundemi me toleru ofendime as te identitetit as të historisë e sidomos prej Listës Serbe. Nëse përsërisin deklarata të ngjashme do të arrestohen, edhe këta ministrat aktual ne nuk do t’i tolerojmë”, - tha Vokrri.

Sipas Vokrrit partia e tij do të punoj në ndërrimin e kushtetutës.

“Synimi jonë është që ta ndërrojmë kushtetutën, pasi Lista Serbe është dorë e zgjatur e Beogradit”, - ka përfunduar Vokrri.