Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Deklaratat fyese të ministrit Jabllanoviç, qytetarët kosovarë sot në protestë para Ministrisë

Deklaratat fyese të ministrit Jabllanoviç, qytetarët kosovarë sot në protestë para Ministrisë

Postuar: 15/01/2015 - 09:07

Qytetarët kosovarë kanë paralajmëruar se do të dalin në protestë mesditën e sotme, për shkak të deklaratave fyese të ministrit Aleksandër Jabllanoviç.
 
Sipas tyre, protesta do të kryhet para ndërtesës së Ministrisë për Komunitete dhe Kthim në Prishtinë.
 
Sipas mediave kosovare, tubimi do të bëhet nga një grup qytetarësh, ku përfshihen dhe studentë, të cilët do të mblidhen për të shprehur indinjatën e tyre kundër deklaratave të ministritë në qeverinë e Kosovës, Aleksandër Jabllanoviç. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 15:39

Nisma Socialdemokrate dhe Aleanca Kosova e Re,  nënshkruajnë marrëveshje për koalicion parazgjedhor.
 

Postuar: 23/08/2019 - 15:32

Kuvendi i Kosovës u shpërnda këtë të enjte, ndërsa presidenti Hashim Thaçi ka thënë se shumë sh

Postuar: 23/08/2019 - 15:12

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksidentin e tmerrshëm që ka ndodhur në Prishtinë, derisa

Postuar: 23/08/2019 - 11:28

Katica Janeva katër vite më parë ishte një simbol për drejtësinë në vend dhe rikthimin e besimit

Postuar: 23/08/2019 - 08:48

Zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme të Kosovës, Izmi Zeka është përfshirë në një aks

Postuar: 23/08/2019 - 07:52

Me 89 vota pro, 1 kundër dhe 2 abstenime, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar për shpërnd

Postuar: 22/08/2019 - 15:30

Ambasada amerikane në Prishtinë ka dalë me një deklaratë, menjëherë pas shpërndarjes së Kuvendi