BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x
BREAKING NEWS

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive në PD, largohet sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në këtë qytet të vendit: Basha po e kthen në një parti klienteliste (Publikohet letra)

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive
x
BREAKING NEWS

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë “funeralin” e tij, as florinjtë nuk i bëjnë më punë, i mbyllën çdo derë në Uashington

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë
x
BREAKING NEWS

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po i dërgojnë amerikanët mesazh SPAK të hapë dosjet e PPP?

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po
x
BREAKING NEWS

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja
x
BREAKING NEWS

“Asnjë viktimë në 24 orë”, Ministria e Shëndetësisë nxjerr bilancin e fundit: Ja sa raste të reja janë regjistruar me Covid-19

“Asnjë viktimë në 24 orë”, Ministria e
x

Rajoni

Deputeti shqiptar përplaset me Vuçiç në parlament: Publiku serb duhet të dijë se ju i vratë fëmijët Kosovës

Deputeti shqiptar përplaset me Vuçiç në parlament:

Serbia është e gatshme të negociojë me Kosovën për të arritur një kompromis që do t’i japë fund “konfliktit të ngrirë”. Deklarata vjen nga presidenti serb, Aleksander Vuçiç, i cili paraqiti për herë të parë në Parlament, një raport për mosmarrëveshjet me Prishtinën.

“Dialogu është korniza e vetme e mundshme, derisa të arrihet një kompromis me shqiptarët. Ata nuk janë gati për të përmbushur atë, për të cilën është rënë dakord. Kur të më pyesni se çfarë është kompromisi, unë do të them: nuk e di. Fuqitë perëndimore nuk do ta ndryshojnë qëndrimin e tyre ndaj Kosovës dhe ato do të pajtohen për një Kosovë të pavarur me çdo kusht”.

Por, seanca u shoqërua edhe me përplasje. Deputeti shqiptar, Shaip Kamberi tha se Serbia po nenglizhon sistematikisht pakicat shqiptare.

“Mund të ndodhë zoti president, që, në njërin nga raundet e radhës, përballë, në tryezën e bisedimeve ta keni Saranda Bogujevcin, familjen e së cilës e kanë vrarë “Skorpionat” serbë. Njerëzorja në ju nuk do t’ju lejojë ta shikoni në sy ne menyre te qete. Publiku serb duhet ta dijë se politikanët serbë do të duhet të flasin me njerëz nga Kosova fëmijët e të cilëve i vranë.”

I menjëhershëm ishte reagimi i presidentit serb:

“Ju mund të dëgjoni se ne serbët nuk kemi qenë kurrë shenjtorë ose kriminelë. Ne kurrë nuk kemi dëgjuar nga ju që keni kryer krime. Ne jemi kriminelë, dhe ju jeni engjëj nga qielli? Unë e kam të vështirë ta besoj atë”

Ndërkohë, takimi i radhës mes presidentit Vuçiç dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti pritet të zhvillohet në 25 korrik në Bruksel.