BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x
BREAKING NEWS

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve në spitalin e Fierit dhe mbajtja peng e Xhamisë së Namazgjasë, si ndryshoi qëndrim Edi Rama për gylenistët pasi Erdogan filloi të tërhiqte investimet në Shqipëri

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve
x
BREAKING NEWS

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave të Gylenit, te blerja e dronëve 40 milionë euro nga dhëndri i Sulltanit turk

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave
x
BREAKING NEWS

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim vizitë blic te spiuni Ilir Metaj, ish-Presdeinti distancohet nga “non grata” Sali Berisha

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim
x
BREAKING NEWS

Nis “gjuetia” për paratë e pista në Shqipëri, ndërkombëtarët ngrenë siparin e arrestimeve në nivel politik, asistenca e BE që do të sjellë “tërmet” në politikën shqiptare

Nis “gjuetia” për paratë e pista në Shqipëri,
x

Rajoni

Detaje të reja nga masakra në Mal të Zi, zbardhen emrat e viktimave dhe të plagosurve

Detaje të reja nga masakra në Mal të Zi, zbardhen emrat e

Zbardhen detaje të reja nga tragjedia në Mal të Zi ku mbetën të vrarë 10 persona.

Vuk Boriloviç është autori i masakrës së Çetinjës, i cili vrau 10 persona me armë gjahu, përfshirë dy fëmijë dhe dajën e tij, përpara se të ekzekutohej nga bashkëqytetari N. K., i cili qëlloi në drejtim të tij gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë.

Boriloviç fillimisht i mori jetën 3 anëtarëve familjes Martinovic, nënës Natasha Pejovi? Martinovic, 35-vjeçe me profesion infermiere, si dhe dy fëmijëve të saj të mitur, 8 dhe 11-vjeç.

Më pas vrau kumbarin e familjes Martinoviç, Milan Mitroviç (37-vjeç), i cili shkoi drejt banesës pas telefonatës së kryefamiljarit Millosh Martinoviç që i kërkoi të shihte çfarë i kishte ndodhur gruas dhe fëmijëve të tij, por u gjend para breshërisë së plumbave.

Gjithashtu autori vrau dajën e tij, Goran Gjurishiç (54-vjeç), i cili u përpoqën ta ndalonte që t’u marrë jetë njerëzve të pafajshëm.

Në të shtënat humbën jetën edhe çifti i të moshuarve Dimitrije Drecun (81-vjeç) dhe Danica Drecun (74-vjeçe), djali i tyre Rajko Drecun (56-vjeç), si dhe fqinjët  Danijela Radunoviç (51-vjeçe) dhe Aleksandra Radunoviç (52-vjeçe) .

Ndërsa të plagosur mbetën gjashtë persona, dy prej të cilëve të shtruar në Spitalin e Përgjithshëm në Cetinje dhe katër në Qendrën Klinike të Malit të Zi.

U plagosën polici Ljubisha Maksimoviç (44-vjeç)  nga Podgorica, si dhe banorët e Cetinjes, Sllavicës Zvicer (66-vjeç),  Filip Gjurkoviç (33-vjeç),  Mileva Ramadanoviç (76-vjeçe) , Darinka Çelebiç (88-vjeçe)  dhe Aleksandar (32-vjeç).

Personat që janë shtruar në spitalin në Çetinje janë në gjendje qëndrueshme shëndetësore.

Ndërsa nga 4 personat që janë shtruar në QKKG, njëri prej tyre është në gjendje të rëndë për jetën. Sipas informacioneve të Pobjedës, bëhet fjalë për 33 vjeçarin Filip Gjurkoviç.

Më të lexuarat