BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x

Rajoni

Detaje tronditëse/ Nënë e bir gjetën vdekjen pasi makina e tyre përfundoi në ujë, flet dëshmitari: Ndaluan fillimisht, më pas i dhanë gaz!

Detaje tronditëse/ Nënë e bir gjetën vdekjen pasi makina e

Detaje tronditëse kanë dalë nga vdekja e nënë e bir në Selanikun lindor. Deri më tani autoritetet dyshojnë se kemi të bëjmë me një akt të pastër vetëvrasje.

Sipas mediave greke, dy personat e mbytur kishin mbushur makinën me thasë me rërë, kishin lidhur trupin me litar pas sediljeve dhe po ashtu kishin prangosur kyçet e duarve në timonin e makinës, pak para se djali 50-vjeçar të shkelte gazin e “Opel-it” dhe të binte në ujë bashkë me nënën e tij 75-vjeçare.

Ngjarja tragjike është shënuar të hënën rreth orës 14:03. Drama njerëzore u zbulua pak më vonë, kur zhytësit shkuan në fund të portit dhe panë të lidhur dy trupat e pajetë të të moshuarës dhe djalit të saj.

Sipas një banori të zonës, kjo është hera e tretë që në këtë pikë, njerëzit vendosin t’i japin fund jetës në të njëjtën mënyrë, pra të bien në det me makinën e tyre . Dëshmitar okular i asaj që ndodhi pasditen e së hënës ishte një burrë që në atë moment po notonte në det. Ai ka përshkruar se ka parë makinën që ka mbërritur në port, më pas ka ndaluar dhe pak sekonda më vonë ka ecur me shpejtësi dhe ka rënë në ujë.

“Jam i sigurt se ata ndaluan këtu për të vënë prangat pasi do ta kishin të pamundur të merrnin vendimin nëse do të lidheshin paraprakisht. Ata ranë, shtypën gazin dhe papritmas pashë makinën duke humbur në fund të detit . U trondita dhe shpejt kuptova se njerëzit nuk do të dilnin të gjallë, sado shpejt të vinte roja bregdetare. Makina u fundos në një kohë shumë të shkurtër”, ka përshkruar, dëshmitari okular i tragjedisë familjare.

“Ndoshta ishin duke i thënë lamtumirë njëri-tjetrit, ndaj u ndalën para se të ishte fatale. Gjithsesi duket se kishin vendosur para se të arrinin në port”, shtoi ai.

Informacionet bëjnë me dije se familja po përballej me probleme pasi raportohet se ajo nuk ishte në gjendje të përballonte vdekjen e dy anëtarëve të familjes. Dy vite më parë vëllai dhe djali 50-vjeçar i gruas i kishin dhënë fund jetës. Menjëherë pas ngjarjes tragjike, babai i familjes ka ndërruar jetë , duke mos besuar se çfarë kishte ndodhur me familjen e tij.

Më të lexuarat