BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Rajoni

Dhuna barbare ndaj 3-vjeçarit në çerdhe, zëdhënësja e prokurorisë shokon me deklaratën: Fëmija është me vrimë në zemër, i bëj thirrje prindërve...

Dhuna barbare ndaj 3-vjeçarit në çerdhe,

Të tjera detajet janë zbardhur në lidhje me dhunën barbare ndaj fëmijës 3-vjeçar nga dy edukatore dhe një kuzhiniere.

Zëdhënësja e Prokurorisë së Kosovës, Laureta Lulaj tha në një intervistë se ajo që e bën edhe më tragjik rastin është fakti se fëmija i dhunuar është me vrimë në zemër.

“Nuk kemi pasur më parë ndonjë rast të raportuar për ndonjë rast dhune në këtë çerdhe më herët, por u bëjmë thirrje të gjithë prindërve që nëse kanë pasur raste të ngjashme të bashkëpunojnë me prokurorinë. Duke u mbështetur në deklaratën e përfaqësuesit ligjor të fëmijës, ajo është shprehur se fëmija ka një problem shëndetësor, ka vrimë në zemër që gjatë ditëve në vijim do verifikohet nga ekzaminimet”, tha zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë.

Kujtojmë se ngjarjen e bëri publike duke e denoncuar në media sociale, ishte pikërisht daja i nipit, i cili thotë se fëmija është me trauma.