BREAKING NEWS

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik: Krenarë, por kujdes se shikoni ç’po ndodhet në... (Foto)

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik:
x

Rajoni

Do ketë lëkundje të tjera tërmeti? Paralajmëron sizmologu grek: Ja çfarë mund të ndodhë javën e ardhshme

Do ketë lëkundje të tjera tërmeti? Paralajmëron

Costas Papazachos, Profesor i Sizmologjisë në Universitetin Aristoteli të Selanikut ka paralajmëruar të tjera lëkundje të forta tërmeti.

“Do të ketë një sekuencë të madhe sizmike javën e ardhshme. Ka shumë të ngjarë që të ketë tërmete me magnitudë 6. Paslëkundjet pritet të vazhdojnë për tre muaj.

“Çdo person që jeton në banesa që kanë pësuar dëme, duhet të evakuohen dhe të qëndrojnë në vende të sigurta, tha Papazachos.

Kur u pyet nëse ka pasur të lëvizje të tjera sizmike, Papazahos  tha: “Tërmeti i djeshëm me madhësi 5.9 ndodhi në të njëjtën zonë pas tërmetit. Deri më tani nuk ka pasur të lëvizje të tjera. Sidoqoftë, nëse kjo ndodh, do të shihet ditët në vijim “

Më të lexuarat