BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Rajoni

Dodik, i shpallur “non grata” nga SHBA, pranon publikisht se po përgjon ambasadorin amerikan, ja prapaskenat

Dodik, i shpallur “non grata” nga SHBA, pranon publikisht se po

Anëtari i Presidencës së Bosnjë-Hercegovinës, Milorad Dodik ka thënë së fundmi publikisht se qeveria e tij “e di se çfarë po bën ambasadori amerikan në Bosnjë”, domethënë se ai po përgjohet. “Ushtruam pak, ndaj i dëgjojmë tani. Nuk janë të vetmit që na dëgjojnë. Unë e di se për çfarë po flasin. Kjo nuk ishte e mundur vetëm pesë apo gjashtë vjet më parë. Nuk duhet të kishit menduar se po dëgjonit ambasadorin amerikan dhe ne thjesht e “klikojmë”. Dhe ne e dimë se çfarë bën ai. Ne jemi shtet”, tha Dodik në tubimin parazgjedhor të SNSD-së. Mediat e huaja theksojnë se kjo nuk është hera e parë që Dodik thotë publikisht se policia dhe shërbimet e tij inteligjente po kryejnë hetime speciale. Portali thekson se kjo nuk është hera e parë që Dodik thotë publikisht se policia dhe shërbimet e tij inteligjente po kryejnë hetime speciale. Deklarata e Dodik për përgjimin e diplomatëve amerikanë vjen vetëm një ditë pasi amerikanët zbuluan se Rusia ka ndikuar tek kandidatët dhe partitë e huaja, ndër të tjera, edhe përmes Ballkanit. Kujtojmë se Dodik i ka hapur luftë Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas shpalles “Non Grata”. Gjithashtu, më 5 janar të këtij viti, Departamenti amerikan i Shtetit ka vënë po ashtu sanksione ndaj Dodikut. Departamenti amerikan i Thesarit pati thënë atë kohë se sanksionet shprehin përkushtimin e administratës së presidentit amerikan, Joe Biden, për të promovuar llogaridhënien “për ata, që mes tjerash, minojnë stabilitetin e rajonit të Ballkanit Perëndimor përmes korrupsionit dhe kërcënimeve ndaj marrëveshjeve afatgjata të paqes”. Gjithashtu goditja përfundimtare për Dodikun erdhi në momentin kur dhe Britania zbatoi të njëjtat masa si SHBA, duke e izoluar plotësisht.

Më të lexuarat