BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x

Rajoni

Dramë në shtetin fqinj/ Prindërit shkojnë të hanë në restorant dhe lënë fëmijët në makinë, i gjejnë të...(VIDEO)

Dramë në shtetin fqinj/ Prindërit shkojnë të hanë

Një ngjarje e paimagjinueshme ka ndodhur mbrëmjen e vonë të së dielës në qendër të qytetit verior grek të Serres, kur protagonist janë bërë një çift bullgar të moshës 56 dhe 46 vjeç.

Ata kishin shkuar për të notuar në plazhet aty pranë dhe po ktheheshin në shtëpi, teksa mbyllën katër fëmijët e tyre të moshës nga dy deri në tetë vjeç brenda në automjetin e tyre, duke shkuar që të hanë diçka në restorant.

Kalimtarët, duke parë fëmijët në makinë kanë tentuar t’i zgjojnë duke trokitur në xhama, por ata nuk kanë reaguar pasi kishin humbur vetëdijen prej mungesës së ajrit dhe qëndrimit në një hapësirë të vogël nën temperatura të larta.

Për pasojë qytetarët kanë lajmëruar policinë dhe ata kanë bërë të mundur thyerjen e xhamit nga dera e pasagjerit për të nxjerrë fëmijët pa ndjenja.

Fillimisht atyre iu shërbye ujë dhe ju dha ndihma e parë, ndërsa kur erdhën prindërit e tyre, të cilët nuk kishin pamje nga dyqani ku po hanin në drejtim të vendit ku kishin parkuar makinën, thanë se për shkak se fëmijët i kishte zënë gjumi, ata shkuan të hanin shpejt dhe do të ktheheshin për të vazhduar udhëtimin.

Informacione të sigurta nga ERT Serres bëjnë me dije se fëmijët kanë qëndruar me xhama të mbyllur në makinë për rreth njëzet minuta, ndërsa prindërit e tyre janë arrestuar për ekspozim ndaj rrezikut.

 

Më të lexuarat