BREAKING NEWS

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen ‘diagnozën’ e krizës brenda PD-së dhe bën deklaratën e fortë

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen
x
BREAKING NEWS

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc Çapja, Klodiana Lala zbulon çfarë i pret 14 të rrezikshmit e shpallur në kërkim: Pas një muaji do të...

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc
x
BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi Kodheli jep lajmin fantastik, merr postin e rëndësishëm në Asamblenë e NATO-s

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi
x
BREAKING NEWS

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët “përpijnë” tregun e fruta-perimeve në Tiranë, shikoni pamjet çfarë po ndodh mes dy pallateve. Reagon Policia

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët
x
BREAKING NEWS

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive tronditëse të Dumanit dhe Hoxhajt, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar 14 ‘bosët’ e njohur, shkresat i përcillen Interpolit

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive
x
BREAKING NEWS

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e fortë: Maskara...

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e
x
BREAKING NEWS

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/ Rithemelimi zbardh agjendën, ja si do të mësohen emrat fitues. Berisha e Paloka do të…

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj demokracisë, ish-kryeministri është simboli i korrupsionit, pas SHBA edhe BE pritet ta shpallë “non grata”

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj
x

Rajoni

Dy persona mashtrojnë të moshuarën dhe i vjedhin shumën marramendëse

Dy persona mashtrojnë të moshuarën dhe i vjedhin shumën

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Itali, në qytetin Genzano.

Një grua 92-vjeçare ka rënë viktimë e një mashtrimi prej 100 mijë eurosh.

Gjithçka filloi me një telefonatë në shtëpi: Një i vetëquajtur “drejtor i postës” e informoi gruan se kishte një pako për nipin e saj e cila po ruhej në degën e tyre.

Megjithatë , sipas tij, për ta tërhequr duheshin paguar rreth 6 mijë euro.

Këto para duhet t’i dorëzoheshin postieres që do paraqitej në shtëpi.

E moshuara nuk kishte para, por mashtruesit nuk u dorëzuan dhe më 30 prill në orën 13:00 në derë u shfaqën postieri fals dhe “kolegu”.

Pasi hyri në shtëpi, gruaja bëri sikur telefonoi nipin e saj, ndërsa në të vërtetë telefonoi një bashkëpunëtor. Ndaj nipi fallco e bind 92-vjeçaren që të paguajë 6 mijë eurot me bizhuteritë për të marrë më në fund pakon.

Por “postierja” me justifikimin për të shkuar në banjë, shkoi në dhomën e të moshuarës dhe vodhi bizhuteritë e tjera në vlerën e 100 mijë eurove. Pasi u kthyer në kuzhinë, i dorëzuan pakon dhe u larguan.

Alarmi është ngritur nga vajza e 92-vjeçares e cila ka parë dy persona të largohen nga shtëpia e nënës së saj. Rasti është duke u hetuar nga policia.

Më të lexuarat