BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x
BREAKING NEWS

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive në PD, largohet sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në këtë qytet të vendit: Basha po e kthen në një parti klienteliste (Publikohet letra)

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive
x
BREAKING NEWS

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë “funeralin” e tij, as florinjtë nuk i bëjnë më punë, i mbyllën çdo derë në Uashington

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë
x
BREAKING NEWS

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po i dërgojnë amerikanët mesazh SPAK të hapë dosjet e PPP?

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin, ndëshkon me gjobë subjektet që s’kanë paraqitur raportet financiare vjetore, ja cilat janë partitë që nuk marrin asnjë financim nga ky institucion për 25 Prillin

KQZ merr vendimin, ndëshkon me gjobë subjektet që
x

Rajoni

Dy tërmete të njëpasnjëshëm në Greqi! Reagon me urgjencë Instituti Sizmologjik dhe jep detaje: Ishin të fortë!

Dy tërmete të njëpasnjëshëm në Greqi! Reagon me

Gjatë mesnatës dy tërmete të njëpasnjëshëm kanë tronditur Greqinë. Mediat greke shkruajnë se lëkundja e parë me magnitudë 4 të shkallës Rihter ka pasur si epiqendër qytetin e Nisyros, në Dokekanez.

Zougla.gr shkruan se Instituti Sizmologjik Euro-Mesdhetar (EMSC) ka njoftuar se tërmeti ka qenë me një thellësi të vogël prej rreth 2 kilometrash, por ëstë ndjerë shumë. Fatmirësisht nuk raportohet për dëme në njerëz apo materiale, pavarësisht lëkundjeve të forta.

Tërmeti është regjistruar në orën 01:14 të mesnatës, ndërsa disa minuta më vonë është shënuar një tjetër tërmet me magnitudë 4 të shkallës Rihter, me një epiqendër 24 km në jugperëndim të Tilos dhe një thellësi prej 10 km. Edhe kjo lëkundje ishte e fortë me magnitudë 5.7 të shkallës Rihter, por sërish ka kaluar pa dëme.