BREAKING NEWS

Yuri Kim i dha mesazhin e fortë, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente

Yuri Kim i dha mesazhin e fortë, Lulzim Basha bën lëvizjen
x

Rajoni

Dy ushtarë rezultojnë të prekur me koronavirus

Dy ushtarë rezultojnë të prekur me koronavirus

Dy pjesëtarë të Ushtrisë së Maqedonisë së Veriut, kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Ministria e Mbrojtjes deklaroi se një nënoficer dhe një ushtar kanë punuar në garnizonin e Shkupit, teksa që të dy kishin qenë jashtë shtetit.

Njëri prej të infektuarve ka punuar në restorantin ushtarak në kazermën e Ilinden si ndihmës, teksa bëhet me dije se restoranti ushtarak është dezinfektuar plotësisht dhe janë marrë të gjitha masat e nevojshme për mbrojtje sipas protokolleve epidemiologjike.

“Restoranti do të mbyllej për 24 orët e ardhshme. Të gjithë personat që mendohen se kanë pasur kontakt me kontakt me personat e infektuar tashmë janë në vetëizolim”, deklaroi ministria e Mbrojtjes.

 

Më të lexuarat