BREAKING NEWS

“Serbia po dërgon tanket në kufirin me Kosovën”, Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e papritura: Dhëntë Zoti, ua merr mendjen dhe...

“Serbia po dërgon tanket në kufirin me Kosovën”,
x
BREAKING NEWS

Florian Marku bën krenar shqiptarët, luftëtari kuqezi shkruan historinë

Florian Marku bën krenar shqiptarët, luftëtari kuqezi shkruan
x
BREAKING NEWS

Berisha bën deklaratën e papritur: Kam kërkuar shpalljen non grata të George Soros

Berisha bën deklaratën e papritur: Kam kërkuar shpalljen non
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama intervistë për Zërin e Amerikës, flet për marrëdhëniet me Kosovën: Kemi një divergjencë, por...

Kryeministri Rama intervistë për Zërin e Amerikës, flet
x
BREAKING NEWS

Bilanc tragjik në 24 orë, MSH jep të dhënat e fundit epidemiologjike: Ja sa të infektuar janë regjistruar në vend, 26 pacientë në gjendje të rëndë

Bilanc tragjik në 24 orë, MSH jep të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet? PD mbledh sot grupin parlamentar

Çfarë pritet? PD mbledh sot grupin parlamentar
x
BREAKING NEWS

Dënimi i Adriatik Llallës/ Reagon për herë të parë Edi Rama dhe flet për mediat franceze nga Nju Jorku: Po bëjmë luftë të hapur kundër ...

Dënimi i Adriatik Llallës/ Reagon për herë të parë
x
BREAKING NEWS

SHBA 2 mesazhe vdekjeprurëse, rihapet “Gërdeci” dhe bien kambanat për Shkëlzen Berishën, Yuri Kim vjen me porosi të qarta nga Uashingtoni dhe vulos fundin tragjik të Sali Berishës

SHBA 2 mesazhe vdekjeprurëse, rihapet “Gërdeci” dhe bien
x

Rajoni

“E ashtuquajtura Kosovë”, mediat serbe “plasin” nga inati, ja si e raportojnë fitoren e Distria Krasniqit në Lojërat Olimpike

“E ashtuquajtura Kosovë”, mediat serbe “plasin” nga

Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio mezi është kapërdirë në Serbi. Pjesa më e madhe e mediave e anashkaluan si lajm, megjithëse gjatë të gjithë kohës kanë raportuar lajmet për atletët serbë pjesëmarrës në disiplinën e xhudos në Olimpiadë.

Ato pak media që e pasqyruan e nxorën me tituj si ai i televizionit “B92”, që në faqen e vet në internet shkruan “E ashtuquajtura Kosovë fiton Medalje të Artë në Tokio”.

Media serbe i referohej fitores së Distria Krasniqit dhe pasi përshkruan rrugëtimin e sportistes kosovare drejt medaljes së artë thotë se atletja nga “e vetëshpallura Republikë” bëhet e dyta që fiton këtë medalje pas Majlinda Kelmendit që bëri të njëjtën gjë në lojërat olimpike të 2016-s në Rio.

Distria Krasniqi mposhti në finale japonezen Funa Tonaki, ndërsa më herët fitoi ndaj mongolezez Urantsetseg Mkbat, Hao-Chen Lin nga Tajvani dhe brazilianen Gabriela Chibana.