BREAKING NEWS

Prokurorë të huaj zbarkojnë në SPAK me ligj, ndërkombëtarët marrin në patronazh gjurmimin e parave të korrupsionit dhe burgosjen e politikanëve

Prokurorë të huaj zbarkojnë në SPAK me ligj,
x

Rajoni

E para në rajon/ Vaksina anti-Covid mbërrin në shtetin fqinj me Shqipërinë shumë më shpejt nga ç’pritej, kryeministrja do vaksinohet sot ‘live’

E para në rajon/ Vaksina anti-Covid mbërrin në shtetin fqinj me

Starton ditën e sotme vaksinimi për herë të parë në Serbi që është një ndër të parat vende në Evropë që po nis vaksinimin anticovid.

Ditën e sotme do të nisin vaksinimet me prodhimin e ‘Pfizer’. Në orën 10:00, 3 të parët që do të vaksinohen mësohet se janë kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, Ministri Dr. Kisi? Tepav?evi? dhe epidemiologu Predrag Kon.

Serbia aprovoi individualisht vaksinën dhe ka marrë tashmë 5 mijë dozat e para.Një ditë pas Krishtlindjeve pritet të fillojë edhe në Greqi. Edhe kryeministri grek, Mitsotakis ka njoftuar se do të vaksinohet bashkë me gruan e tij live për mediat.

Ndërkohë për pjesën tjetër të Ballkanit duket se do të duhet të pritet fillimi i 2021.