BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x

Rajoni

E pazakontë/ Serbët ‘e dredhin’ shumë shpejt, sapo humb zgjedhjet Donald Trump marrin vendimin e menjëhershëm, ja çfarë po ndodh

E pazakontë/ Serbët ‘e dredhin’ shumë shpejt, sapo

Mediat ndërkombëtare kanë shpallur tashmë si fitues kandidatin demokrat për president Joe Biden, nisur nga rezultatet praprake.

E pazakontë ajo që ka ndodhur me serbët në Jug të Serbisë dhe kufi me Kosovën, ku duket se janë gëzuar pa masë për humbjen e Donald Trump.

Janë pikërisht serbët e Veriut të Kosovës që janë shprehur kundër vendimit që Liqeni i Ujmanit të pagëzohet me emrin e presidentit amerikan, Donald Trump.

Madje edhe mbishkrimi “Lake Trump” që dikush e kishte vendosur në hapësirat e Liqenit të Ujmanit, pas Marrëveshjes së Uashingtonit, është larguar, njofton “Klan Kosova”.

Ata kanë thënë se, duan që emri i basenit ujor të mbetet siç e quajnë ata, “Gazivodë”. Edhe shqiptarët e zonës pajtohen që liqenit t’i mbetet emri origjinal, “Ujman”.

Ideja për emërimin “Lake Trump” të këtij liqeni, fillimisht kishte ardhur në formë shakaje nga emisari special për dialog, Richard Grenell, në Shtëpinë e Bardhë ku po diskutohej Marrëveshja e Uashingtonit, por që është marrë seriozisht nga kryeministri Avdullah Hoti, i cili e ka pranuar këtë propozim.

Nga Qeveria e Kosovës nuk dhanë përgjigje nëse kjo ide do të shtyhet përpara, apo nëse gjërat kanë ndryshuar tani që Joe Biden u vetshpall si president i Shteteve të Bashkuara.