Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E trishtë! Pas fitores ndahet nga jeta anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, reagon Albin Kurti

Postuar: 14/10/2019 - 17:17

Albin Kurti ka ndarë sot me publikun një foto të simpatizantit më të dalluar të Lëvizjes Vetëvendosje, i cili ndërroi jetë në moshën 94-vjeç, shoqëruar edhe me mesazhin e ngushëllimit.

Kurti u shpreh se ai ka marrë pjesë në të gjitha protestat opozitare në 12 vitet e fundit, madje më shumë se vetë organizatori i tyre, pra kryeministri në pritje i Kosovës.

"Ka protesta të VETËVENDOSJE!-s në të cilat unë nuk kam marrë pjesë. Mirëpo, nuk ka protestë të Lëvizjes sonë në të cilën nuk ka marrë pjesë anëtari ynë më i moshuar, 94 vjeçari, Limon Isufi", tha Albin Kurti në mesazhin e tij, teksa ndau edhe foton e të moshuarit, që mban në duar flamurin Kombëtar.

"Baca Limon ka ndërruar jetë dje dhe sot varroset në Gjilan. Kujtimi për të është i paharrueshëm ndërkaq kontributi i tij i paçmueshëm. Limon Isufi është babai i komandantit të Zonës Operative të UÇK-së për Karadakun, ish ministrit e ish deputetit, z. Ahmet Isufi".

"Gjithnjë do ta mbajmë në mendje me nderime dhe në zemër me mall", ishte mesazhi i Albin

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 10:24

Kreu i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferri, ka marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare me temë “Feja si instrument për paqen”, që po organizohet në Shqipëri.

Postuar: 18/11/2019 - 10:20

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i pranishëm në konferencën ndërkombëtare &ldquo

Postuar: 18/11/2019 - 08:02

Politikani i vetëm serb që e njeh pavarësinë e Kosovës dhe që vazhdon ta mbështesë atë, Çedomir

Postuar: 17/11/2019 - 12:30

Kryeministri në ikje i Kosovës Ramush Haradinaj ka përkujtuar vëllain e tij në ditën e lindjes du

Postuar: 16/11/2019 - 14:56

Dy njohësit e rrethanave në Ballkan, Wolfgang Petrich dhe Edward Joseph, kanë folur për vazhdimin

Postuar: 16/11/2019 - 14:43

Ish-kryeparlamentari i Nismës, Jakup Krasniqi e ka këshilluar Lëvizjen Vetëvendosje të pranojë

Postuar: 16/11/2019 - 11:04

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç është shtruar në spital ditën e djeshme, pas shfaqjes së proble