Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E trishtueshme! Mesazhi prekës dhe fotot në duart e djalit të Valbonës për nënën e vrarë

Postuar: 10/08/2018 - 14:54

Marshit protestues të organizuar nga Rrjeti i Grave të Kosovës i është bashkuar edhe ish presidentja e vendit, Atifete Jahjaga dhe deputetja Mimoza Kusari Lila.

nenee_valbone

Edhe ato së bashku me shuma gra të tjera po mbajnë pankarta në duar me mbishkrimin “Reagoni me kohë”, duke kërkuar drejtësi pas vrasjes së Valbona Marku Nrecaj dhe vajzës së saj.

Në mesin e protestuesve janë edhe fëmijët e së ndjerës, të cilët mbajnë bluza me fotografinë e motrës dhe mbishkrimin “Drejtësi për Klarën”, po ashtu edhe daja i tyre Shkelzeni, i cili deklaroi se do të kërkojnë ndihmë nga Shqipëria dhe do të dalin më shumë informata, shkruan Ekspress.

djali valbone

Në mesin e pankartave është edhe ajo që e mban i biri i viktimës në dorë më mbishkrimin “Të dua nënë”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 11

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2018 - 16:58

Reagimeve pas miratimit të ligjit që i hap rrugë krijimit të ushtrisë kosovare iu është bashkuar edhe ish-deputeti Nenad Rashiç. Ky i fundit deklaroi se ushtria është kërcënim ndaj serbëve.

Thaçi zbut tonet ndaj Haradinajt, nuk përmend korrigjimin

Postuar: 19/10/2018 - 15:41

Teksa vazhdojnë kontradiktat mes Presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj pë
Lista Serbe paralajmëron ankesë në Kushtetuese për formimin e Ushtrisë

Postuar: 19/10/2018 - 15:40

Lista Serbe ka paralajmëruar ankesë në Gjykatën Kushtetuese pasi Parlamenti i Kosovës dje i ka
Haradinaj: Energjia e shpenzuar për kufijtë, mund të sillte njohje të reja

Postuar: 19/10/2018 - 15:39

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nëse energjia e shpenzuar për kufijtë, do të adresohe
Hoxhaj: Nuk besoj tek ndryshimi i kufijve, por shqiptarëve s’do t’iu binte keq

Postuar: 19/10/2018 - 15:38

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se shqiptarëve s’do t’iu bin

Postuar: 19/10/2018 - 13:53

Policia italiane ka arritur të zbardhte ngjarjen e vitit të kaluar në Parkun e Via del Piombino n

Postuar: 19/10/2018 - 12:23

Prokuroria Themelore në Prishtinë pritet që shumë shpejt të nisë hetimet lidhur me akuzat se në M