BREAKING NEWS

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet nënkryetari që do të ketë kompetencat e kryetarit, ja kush emërohet

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet
x

Rajoni

Edhe Serbia me shifra të larta prej koronavirusit, regjistrohen raste rekord të të prekurve me Covid-19

Edhe Serbia me shifra të larta prej koronavirusit, regjistrohen raste

Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi janë konfirmuar 193 raste të reja me koronavirusin.

Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se numri i përgjithshëm i infektuarve ka arritur në mbi 13.500.

Ditën e sotme është regjistruar edhe një viktimë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 265.

Ministria e Shëndetësisë së Serbisë njoftoi më herët se për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve, do të shtohet numri i spitaleve dhe klinikave që do të pranojnë pacientë me koronavirus.