BREAKING NEWS

KLSH zbarkon në institucionet e dy qyteteve të rëndësishme të vendit/ Kallëzohen 7 funksionarë publikë në Prokurori. Kush janë zyrtarët e lartë dhe akuzat që rëndojnë mbi to

KLSH zbarkon në institucionet e dy qyteteve të rëndësishme
x

Rajoni

Ekzekutimi i gazetarit grek/ Policia zbardh të tjera detaje: Ra viktimë e kriminelëve grekë dhe shqiptarë, ja pistat që po hetohen

Ekzekutimi i gazetarit grek/ Policia zbardh të tjera detaje: Ra

Gazetari grek George Karaivaz ka qenë shënjestër e disa atentateve. Kjo është hipoteza e ngritur nga ana e policisë.

Sipas raportit të MEGA, pas Rrugës Sakelariou, vrasësit kaluan në rrugën Aninou, ku ndodhej shtëpia e George Karaivaz, dhe qëndruan në rrugën Moulopoulou, ku ishte vendosur vendi që do qëllohej viktima.

Ekspertët në zonën e Alimos thonë se George Karaivaz ra viktimë e kriminelëve grekë dhe shqiptarë që jetojnë në vend, shkruan“TA NEA” .Mediat greke bëjnë me dije se autoritete dyshojnë se në ekzekutimin e gazetarit kanë marrë pjesë tre grupe, një që ka dhënë urdhrin për vrasjen, grupi që ka kryer vrasjen dhe një tjetër grup që ka ndihmuar autorët të arratisen.

Sipas hetimit të hetuar nga Departamenti i Vrasjeve dhe zbuluar nga Star, policia po përpiqet të rimarrë materialin vizual nga tre ditët e fundit nga vrasja e Karaivaz, nga e Mërkura, 7 Prill deri të Premten, 9 Prill, kur ai u ekzekutua.

Të mërkurën, Karaivaz u largua normalisht pak para orës 2 të pasdites kur mbaroi shfaqja “Të Vërtetat me Zinën”, kur ai shkoi dhe e mori gruan e tij nga puna. Ishte vonë, dhe u kthyen në shtëpi të dy së bashku. Të enjten, për shkak të temave në shfaqje, George Karaivaz u largua një orë më parë, në 13:00 dhe arriti në shtëpinë e tyre në 13:30, duke përmbysur përsëri kohën që ekzekutorët e tij po kërkonin.

Të Premten, gazetari bëri rrugën rutinore normalisht: në 14:20 arriti në shtëpinë e tij. Ai nuk mundi të gjente një vend parkimi menjëherë jashtë ndërtesës së apartamenteve, pasi djali i tij kishte parkuar makinën e tij të re në parking.

Gazetari i njohur i kronikës së zezë, Georgo Karaivaz u ekzekutua me 6 plumba në trup.

Më të lexuarat