BREAKING NEWS

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në disa qytete të vendit, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në
x
BREAKING NEWS

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i Kadastrës së Vlorës, zbardhen detaje nga dosja që e ka fundosur

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i
x

Rajoni

“Ende po dridhem”/ Banorët në panik, shihni dëmet që la pas tërmeti i fuqishëm në Greqi: Jemi shumë të frikësuar! (FOTO)

“Ende po dridhem”/ Banorët në panik, shihni dëmet

Mesditën e sotme Kreta u godit nga një tërmet me magnitudtë 6.3 m epiqendër në det ta hapur.

Mediat greke kanë publikuar pamjet e para të dëmeve që ka shkaktuar goditja e fuqishme, por fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar në njerëz.

Një zyrtar i lartë i qeverisjes lokale në Kretë tha se dridhja e fortë sizmike shkaktoi dëme. Tërmeti u ndje veçanërisht në Heraklion. Tensioni dhe kohëzgjatja e gjatë, përhapi panik dhe banorët dolën në rrugë.

“Ende po dridhem, mendova se raftet do të më binin në kokë” tha punonjësja e një marketi në Kretë për mediat greke.  “Të gjitha gjërat ranë, vajra, shishe, verëra. Ne jemi shumë të frikësuar” tha më tej ajo. Një banor i zonës që pohoi se kisha e vetme në fshat ishte shembur.

Goditja kryesore u pasua edhe nga lëkundje të tjera, të forta njëra prej të cilave me magnitudë 4 vetëm disa minuta pas “shkundjes” së fuqishme 6.2.

“Ende po dridhem”/ Banorët në panik, shihni dëmet

“Ende po dridhem”/ Banorët në panik, shihni dëmet

“Ende po dridhem”/ Banorët në panik, shihni dëmet