BREAKING NEWS

Deputetja e njohur shqiptare jep lajmin TRONDITES, rrëqeth me mesazhin dhe ka një lutje për të gjithë: Më është rikthyer sërish tumori në tru. Të mërkurën do duhet prapë me u përballë mes jetës edhe vdekjes!

Deputetja e njohur shqiptare jep lajmin TRONDITES, rrëqeth me mesazhin dhe
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Bota

Erdogan heq dorë nga dëbimi i ambasadorëve: S’marrim urdhra nga askush!

Erdogan heq dorë nga dëbimi i ambasadorëve: S’marrim urdhra

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, ditën e sotme ka tërhequr deklaratën e tij për të dëbuar dhjetë ambasadorë perëndimorë lidhur me deklaratën e tyre të përbashkët në mbështetje të një lideri të burgosur të shoqërisë civile. Përmbysja erdhi pasi Shtetet e Bashkuara dhe disa nga vendet e tjera të interesuara lëshuan deklarata identike, duke thënë se respektonin një konventë të OKB-së që kërkonte që diplomatët të mos ndërhynin në punët e brendshme të vendit pritës.

“Duke u nisur nga disa pyetje që janë bërë në lidhje me deklaratën e 18 tetorit Shtetet e Bashkuara të Amerikës konfirmojnë respektimin e nenit 41 të Konventës së Vjenës për Marrëdhëniet Diplomatike”- thotë Ambasada amerikane në Ankara në një postim që ka bërë në llogarinë e saj në “Twitter”.

Pas kryesimit të një mbledhjeje disa orëshe të kabinetit kushtuar ngërçit diplomatik, Erdogan tha se ambasadorët e kishin marrë mësimin e tyre dhe "do të jenë më të kujdesshëm tani". “Qëllimi ynë nuk është absolutisht të krijojmë një krizë, por të mbrojmë nderin tonë, krenarinë tonë, të drejtat tona sovrane”* tha Erdogan në komentet e televizionit kombëtar.