BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju, qeshni!

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju,
x
BREAKING NEWS

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që 'Rithemelimi' dërgoi në KQZ (FOTO)

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që
x
BREAKING NEWS

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”, zbulohet komunikimi pak minuta para vrasjeve (Video)

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”,
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja cila ishte lidhja e ish agjentit të FBI-së me Agron Nezën

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja
x
BREAKING NEWS

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për shpalljen time non-grata

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për
x
BREAKING NEWS

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe vëllanë në Gramsh

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen e rëndësishme me këtë vend

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë gjahu, më pas shkoi tek vëllai i tij dhe...

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë
x

Rajoni

“Errësirë në Serbi, nuk ka media të lira”, dy televizione serbe marrin vendimin drastik ndaj Vuçiç

“Errësirë në Serbi, nuk ka media të lira”, dy

Televizionet N1 dhe Nova S kanë ndërprerë transmetimin e programeve të tyre të rregullta në Serbi. Në vend të kësaj, në ekran shkruhej mesazhi “Errësirë në Serbi, nuk ka media të lira”.

“Errësirë në Serbi, nuk ka media të lira”, dy

Këto dy televizione, të cilat operojnë në kuadër të kompanisë United Media, pas mesnate kanë publikuar të njëjtin mesazh në profilet e tyre në rrjetet sociale, por nuk kanë dhënë shpjegime shtesë.

Në seancën e sotme parlamentare, deputetët e opozitës në Kuvendin e Serbisë kanë mbështetur televizionet N1 dhe Nova S duke u ngritur në këmbë dhe duke mbajtur letrat e zeza me të njëjtin mbishkrim.

Në momentin kur përfaqësuesit e mediave kanë hyrë në sallë, tabela është ngritur nga deputetët e grupit parlamentar të Bashkuar, Partia Popullore, DS, Moramo-Zajedno dhe Klubi i Majtë e Gjelbër.

Ndërkohë, presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se këto media vetvetiu kanë ndërpre transmetimet televizive.

“Errësirë në Serbi, nuk ka media të lira”, dy

“Mendoj se është e rëndësishme të thuhet se askush nuk e ka errësuar raportimin, ata e kanë bërë vetë. Nëse ata vetë kanë vështirësi të shprehen, atëherë ky është një problem për ata dhe pronarin e tyre. Unë nuk mund t’ju shpjegoj se sa i tronditur është dikush që një manjat i medias dhe i futbollit dëshiron të bëjë pak më shumë para. Asgjë e veçantë, por pajtohem që duhet të diskutohet për ato media ku ka mungesë evidente të lirisë së mediave dhe ku ka tentime të këqija për të imituar Mila Shtulën, si dhe shumë të tjera”, tha Vuçiç

Ndryshe, Dragan Solak është pronar i kompanisë United Group dhe njëkohësisht i klubit të Ligës Premier, Southampton

Më të lexuarat