BREAKING NEWS

“Jemi më pranë se kurrë ‘amnistisë fiskale’”/ Artan Hoxha ironizon projektin e Portit të Durrësit dhe zbardh prapaskenat e forta: Çmimi ”dysheme” nis nga...

“Jemi më pranë se kurrë ‘amnistisë
x
BREAKING NEWS

“Vetëm Luiz Ejlli e përmbys Ramën”/ Ish deputeti habit me deklaratën: Nuk janë burra shteti, por...

“Vetëm Luiz Ejlli e përmbys Ramën”/ Ish deputeti
x
BREAKING NEWS

“Koha e tyre ka përfunduar”, Hoxha del me deklaratën e fortë kundrejt Ramës: Bandat e tij humbet përballë uraganit blu

“Koha e tyre ka përfunduar”, Hoxha del me deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Beteja në KZAZ, analisti bën paralajmërimin e fortë: Ja çfarë do të ndodhë me zgjedhjet brenda PD-së nëse vazhdojnë kështu

Beteja në KZAZ, analisti bën paralajmërimin e fortë: Ja
x
BREAKING NEWS

Deputeti i PD-së zbulon arsyen e vërtetë pse u përjashtua Berisha nga Kuvendi

Deputeti i PD-së zbulon arsyen e vërtetë pse u përjashtua
x
BREAKING NEWS

Emigrantët sollën 1.14 mld euro, nuk do e besoni dot se nga cili shtet kryesohet rënditja e parave të ardhura

Emigrantët sollën 1.14 mld euro, nuk do e besoni dot se nga cili shtet
x
BREAKING NEWS

Agron Neza, dëshmitar apo "i penduar" i FBI-së? Demaliaj ngre dyshime të forta dhe zbardh prapaskenat

Agron Neza, dëshmitar apo "i penduar" i FBI-së? Demaliaj
x
BREAKING NEWS

“Big Brother”-i me kamerat, ish-ministri socialist ngre pikëpyetjet e forta: Nëse i ka vendosur krimi, pse nuk ka kriminelë të arrestuar

“Big Brother”-i me kamerat, ish-ministri socialist ngre
x

Rajoni

Çështja e Kosovës, kryeministrja italiane zbardh bisedën me Vuçiç

Çështja e Kosovës, kryeministrja italiane zbardh bisedën

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni, është shprehur se Italia ka qënë gjithmonë në mbështetje të integrimit të Ballkanit Perëndimor.

Në një intervistë për mediat, ajo u shpreh se ka folur edhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, lidhur me çështjen e Kosovës.

“Për italinë, Ballkani Perëndimor është shumë i rëndësishëm. Tregon bashkëpunimin që Italia ka me këto vende.

Kam folur eshte për çështjen e Kosovës, kam folur edhe më presidentin serb. Ballkani perëndimor është edhe një çështje për sigurinë e Bashkimit Europian. Nuk kam parë kundërshti të mëdha për integrimin e Shqipërisë në BE. Integrimi i Ballkanit perëndimor është çështje strategjike”, tha Meloni.