BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x

Rajoni

Çfarë ndodhi? Maqedonia e Veriut mobilizon forcat e ushtrisë në ndihmë të mjekëve dhe policisë

Çfarë ndodhi? Maqedonia e Veriut mobilizon forcat e ushtrisë

Ushtria e Maqedonisë së Veriut ka filluar të ndihmojë policinë dhe stafin mjekësor për t’u përballur me Covid-19. Angazhimi i fundit i ushtrisë ishte gjatë gjendjes së jashtëzakonshme kur në Maqedoninë e Veriut kishte edhe orë policore.

Ushtria për momentin është e angazhuar si roje nëpër spitalet e shumta të shtetit, për të asistuar policinë në parandalimin e ikjes apo kontaktit të personave të infektuar me ndonjë njeri nga jashtë.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut raporton se në gjithë vendin janë regjistruar 1212 të vdekur nga Covid-19.

Qyteti më i prekur në Maqedoninë e Veriut është Shkupi, ndërsa në raportin e një dite më parë u raportuan 26 viktima dhe 1321 raste pozitive.