BREAKING NEWS

‘S’do lemë gur pa luajtur’, kryeministri Rama niset drejt SHBA dhe jep lajmin e madh për qytetarët

‘S’do lemë gur pa luajtur’, kryeministri Rama niset drejt
x

Rajoni

Çfarë po ndodh me marrëveshjen Kosovë-Serbi? I dërguari special i SHBA-së nxjerr fotot

Çfarë po ndodh me marrëveshjen Kosovë-Serbi? I

I dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell u shpreh në një postim në Twitter se marrëveshja ekonomike e nënshkruar në Washington më 4 shtator në mes të dy vendeve është duke u zbatuar.

“Marrëveshja po zbatohet! Administrata Trump ndërmerr veprime të shpejta” shkroi Richard Grenell, teksa e shoqëroi me një postim të Ambasadës së Kosovës në Prishtinë kur Departamenti Amerikan për Energjinë bëri një vizitë në Kosovë.

Çfarë po ndodh me marrëveshjen Kosovë-Serbi? I