BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Rajoni

Çfarë po ndodh? Dy tërmete njëri pas tjetrit lëkundin sërish Greqinë

Çfarë po ndodh? Dy tërmete njëri pas tjetrit lëkundin

Dy tërmete janë regjistruar sërish në Greqi. Mediat vendase raportojnë se lëkundjet u ndjenë një minutë njëri pas tjetrit. Konkretisht në orën 19:03 një tërmet me madhësi 3.8 goditi zonën e Nisyros.

Më pas, një minutë më vonë u regjistrua një tjetër tërmet me madhësi 4.1 ballë i shkallës Rihter. Deri më tani nuk raportohet për dëme në njerëz dhe në ato materiale. Sipas ekzaminimit paraprak nga Instituti Gjeodinamik i Athinës, tërmeti me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter u përqëndrua në zonën detare, 17 km në jugperëndim të Nisyros, me një thellësi fokale prej 18 km.