BREAKING NEWS

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i bllokon fondet me vendim të prerë (Përplasja mes organizatës dhe Kongresit)

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i
x

Rajoni

Çfarë po ndodh? Grekët i japin fund karantinimit, dyndje e madhe nëpër plazhe dhe zona turistike (Foto)

Çfarë po ndodh? Grekët i japin fund karantinimit, dyndje e

Në 24 orët e fundit Greqia ka raportuar vetëm dy të vdekur, duke e çuar numrin e viktimave në këtë vend në 171. Ndërsa numri total i të infektuarve shkoi në 2 876.

Çfarë po ndodh? Grekët i japin fund karantinimit, dyndje e

Por duket që koronavirusi nuk i ndalon më të shijojnë lirinë. Disa foto të fundit, që po qarkullojnë në rrjet, tregojnë fundjavën e shtetasve grekë, të cilët i dhanë fund karantinës dhe ju kthyen jetës normale.

Çfarë po ndodh? Grekët i japin fund karantinimit, dyndje e

Pas disa muajve qëndrimi në shtëpi për shkak të koronavirusit, qeveria greke ka rihapur muzetë e famshëm dhe destinacionet turistike.

Çfarë po ndodh? Grekët i japin fund karantinimit, dyndje e

Athinasit u mblodhën për të parë perëndimin e diellit në kodrën Areopagus dhe kodrën Lycabettus.

Të tjerët u mblodhën në plazhe për të shijuar diellin apo duke notuar në det.

Çfarë po ndodh? Grekët i japin fund karantinimit, dyndje e

Njerëzit u panë duke shijuar lirinë në plazhin e Kavurit, rreth 20 km në jug të Athinës, këtë fundjavë.

Plazhet në Greqi u rihapën më 16 maj, ndërsa hotelet dhe restorantet do të rinisin punën më 1 qershor, nën masa të rrepta të distancimit social.