BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës ish-kryebashkiaku

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës
x
BREAKING NEWS

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)
x
BREAKING NEWS

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)
x
BREAKING NEWS

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën lëvizjen urgjente

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën
x
BREAKING NEWS

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja kush është Nikoll Sherrniku i arrestuar edhe më parë për vrasje

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja
x
BREAKING NEWS

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja kush emërohet zëvendësministëri i ri (Emri)

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja
x
BREAKING NEWS

Arrestohet personi 'kyç' në atentatin e bujshëm ndaj rivalit të Ervis Martinaj ku mbeti e vrarë banakierja në "Don Bosko" (emri)

Arrestohet personi 'kyç' në atentatin e bujshëm ndaj
x
BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Përfaqësues të ambasadës së SHBA-së në gjyqin e Mediut

Tragjedia e Gërdecit/ Përfaqësues të ambasadës së
x

Rajoni

Çfarë po ndodh me Albin Kurtin? Mos dakordësimi marrëveshjes me Serbinë, kryeministri nis ping pong-un dhe drejton gishtin e fajtorit tek…

Çfarë po ndodh me Albin Kurtin? Mos dakordësimi

Kreu i qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga BE që të bëhet publike duke dëshmuar për zbatimin e marrveshjes së panënshkruar me Serbinë.

 

 

“BE të dëshmohet tani për zbatimin e marrëveshjes”, tha ai. Në një konferencë për medie të mërkurën, Kurti tha se Serbia po shkel dakordimin për zbatimin e marrëveshjes.

I pyetur  nga mediat Kurti dha të tjera detaje edhe për ofertën që sipas tij e ka refuzuar Serbia për Asociacionin.

 

“Kam bërë ofertën konkrete duke iu thënë se nëse pala serbe është dakord të pranojë tri shtylla bazike, kushtetutën e Kosovës, vendimin e Gjykatës Kushtetuese për Asociacionin dhe qëndrimin e Brukselit dhe Uashingtonit për Asociacionin, atëherë unë do të isha i gatshëm që të nesërmen në mëngjes të dorëzoja statutin e Asociacionit mirëpo është refuzuar”, tha Kurti.

Më të lexuarat