BREAKING NEWS

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson të dhënat: Ja sa raste të reja u shënua në 24 orët e fundit nga koronavirusi

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik
x
BREAKING NEWS

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama jep mesazhin e fortë në France 24, paralajmëron ndryshimin e madh: Do të bëjmë çfarë është e mundur që...

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama
x
BREAKING NEWS

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena që donin të vrisnin biznesmenin e njohur në Sarandë?

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena
x

Rajoni

Çfarë të ndodh në Mal të Zi nëse infektohesh me Covid gjatë sezonit turistik? Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm

Çfarë të ndodh në Mal të Zi nëse infektohesh me

Mali i Zi është gati për të çelur sezonin turistik.Qeveria ka marrë një vendim për të siguruar trajtim spitalor për turistët e huaj nëse infektohen me Covid gjatë qëndrimit në këtë shtet. Ministrja e Shëndetësisë Jelena Borovini Bojovika ka deklaruar se shteti do të mbulojë të gjithë trajtimin e turistëve që infektohen apo shtrohen në spital.

"Qeveria ka marrë një vendim që turistët që sëmuren me Covid-19 gjatë qëndrimit të tyre në Malin e Zi dhe të shtrohen në spital të trajtohen në kurriz të shtetit" tha ajo.

Testimi me PCR në rast se turistët duhet të kthehen në vendin e tyre, do të kryhet normalisht në Malin e Zi në dy mënyra paralele: Njëra do të organizohet me ndihmën e Institutit të Shëndetit Publik të këtij shteti dhe do të kryhet falas; Dhe së dyti do të shihet mundësia e bërjes së testeve në laboratorë privatë.

 

Më të lexuarat