BREAKING NEWS

Çfarë dyshohet? SPAK shtrinë hetimin edhe jashtë Shqipërisë për Arben Ahmetajn

Çfarë dyshohet? SPAK shtrinë hetimin edhe jashtë
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që tregon lidhjet ruse të Monika Kryemadhit dhe pagesat nga kompanitë e njerëzve të Vladimir Putinit

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që
x
BREAKING NEWS

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën, ja si koalicioni i “non gratave” po shkon në zgjedhjet e 14 majit me ngjyrat e flamurit rus

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën,
x
BREAKING NEWS

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e Madhe në Nju Jork kërkon konfiskimin e pronave dhe zbulon fakte të reja tronditëse për Agron Nezën

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e
x
BREAKING NEWS

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën, kërkohet bllokim vizash për “listën e zezë” të Amerikës

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën,
x
BREAKING NEWS

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi të ardhurat dhe gjendja ekonomike shkaktojnë debate të forta në Kuvend, opozita akuza qeverisë për mungesë transparence dhe shpopullimin e vendit

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i bashkisë së Bulqizës

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i
x
BREAKING NEWS

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po punojmë për...

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po
x

Rajoni

Flet babai i pilotit të avionit që u rrëzua në Greqi: Ja çfarë më tha ditën e fundit

Flet babai i pilotit të avionit që u rrëzua në Greqi: Ja

Babai i nënkolonelit Michael Turoutsikas, njërit nga pilotët e avionit luftarak “Phantom F-4” që u rrëzua dje në detin Jon, është i shkatërruar. Babai i bashkëpilotit heroik të avionit luftarak që ndërroi jetë tha se gjithmonë ka qenë i shqetësuar për sigurinë e djalit.

I shkatërruar nga vdekja e djalit, ai tha se familjarët janë në shok dhe nuk e besojnë ende atë që ka ndodhur.

“Familja është në gjendje shoku. Nëna e tij nuk komunikon me asnjë. Vëllezërit e tij janë në shok. Ata ishin shumë të lidhur”, tha ai.

Babai i togerit 29-vjeçar, tha se ëndrra e tij ishte vetëm atdheu dhe nuk i interesonin as paratë apo asgjë tjetër.

“Djali e donte vërtet punën e tij. Ditën e fundit që e pashë më tha “gjithçka është mirë”, unë i them “kujdes se Erdogan është tradhtar”. Më kishte përsëritur shumë herë se nuk i interesonte nëse do të jetonte apo do të vdiste”, tha i shkatërruar babai i tij teksa fliste për “Action24”.

 

Më të lexuarat