BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Rajoni

'Gënjeshtar e mashtrues', kreu i Republikës Srpska 'shpërthen' keq ndaj përfaqësuesit të lartë ndërkombëtar

'Gënjeshtar e mashtrues', kreu i Republikës Srpska

Kreu i Republika Srpska, njëkohësisht anëtari serb i Presidencës tre antarëshe të Bosnje e Hercegovinë, Milorad Dodik ka “shpërthyer” ndaj përfaqësuesit të lartë ndërkombëtar Christian Schmidt.

Ai tha se përfaqësuesi i lartë ndërkombëtar në Bosnjë e Hercegovinë, Christian Schmidt, është “gënjeshtar dhe mashtrues” pas paraqitjes së Schmidt në televizionin N1. Schmidt tha se është i bindur se 9 janari i ardhshëm, festa antikushtetuese në RS, do të duket ndryshe.

“Ju e dini që unë mund të jem i sjellshëm, por edhe shumë i ashpër. Do të bëj disa gjëra me siguri”, tha Schmidt.

Ai e këshilloi Dodikun të distancohet nga Putini dhe tha se para se ta dekoronte presidentin rus, duhej të kishte parë se çfarë po ndodh në rajon. Ai përmendi edhe qëndrimin e presidentit serb Aleksandar Vuçiç më 9 janar.

Dodik iu përgjigj përfaqësuesit të lartë përmes llogarisë së tij në Twitter, duke e ofenduar dhe boshnjakët i etiketoi thjesht si myslimanë.

“Vetëm një mashtrues dhe gënjeshtar si Christian Schmidt mund të thotë se 9 janari u krijua nga viktimat. Por 1 marsi, i cili festohet me myslimanë nga pothuajse i gjithë trupi diplomatik, është dita kur një dasmë e pafajshme, një serb, u vra në zemët të Sarajevës në emër të Shtetit Islamik”, ka shkruar Dodik.