Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gjykata lëshon urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin

Postuar: 21/04/2017 - 10:14

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet masa e paraburgimit.

Kalludra këtë vendim e ka marrë për shkak të mungesës së tij në seancën gjyqësore për gazin lotsjellës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/04/2017 - 20:25

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa kishte paralajmëruar se gjatë vizitës në Bruksel do të kërkojë të ndodhë liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës dhe më pas në një afat prej dy vjetësh, Kosova të përmbush kërkesën e Komisionin Evropian për ratifikimin e marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare m

Postuar: 25/04/2017 - 13:31

Kreu i AAK-së pritet të dalë të enjten para gjykatës në Colmar, e ku do të vendoset lirimi apo ekstradimi i tij në Serbi. 

Postuar: 25/04/2017 - 09:55

Pas dronit me flamurin e Shqipërisë Etnike" gjatë ndeshjes së futbollit në stadiumin e Shkupit, kanë reaguar mediat serbe duke shkruajtur se, "Në një ndeshje

Postuar: 24/04/2017 - 22:23

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është kundërpërgjigjur komisionerit Johanes Hahn, duke theksuar se deklaratat e tij tregojnë se BE-ja ka mungesë lidershipi dhe vizioni për

Postuar: 24/04/2017 - 14:40

President i Shqipërisë, Bujar Nishani i ka dekretuar sot ish-kryeministrit të Kosovës dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Ramush Haradinaj dhe bashkëshortes së&nbsp

Postuar: 23/04/2017 - 22:08

 Zgjedhjet e parakohshme duket se nuk janë më të largëta për Kosovën.

Postuar: 23/04/2017 - 09:48

Ramush Haradinaj vazhdon të mbahet në Fracë për shqyrtimin e akuzave të reja të ngritura nga Serbia.