Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Greqi, viktimat e përmbytjeve arrijnë në 19, pas gjetjes së trupave të tjerë

Greqi, viktimat e përmbytjeve arrijnë në 19, pas gjetjes së trupave të tjerë

Postuar: 18/11/2017 - 16:32

Policia greke dhe punonjësit e emergjencave kanë gjetur sot dhe tre trupa të tjerë viktimash të përmbytjeve  në perëndim të Athinës, duke e çuar numrin total të viktimave në 19.
 
"Tre trupa meshkujsh u zbuluan sot me moshë 28, 58, aend 35 vjeç, të cilët u identifikuan nga familjarët," tha kreu i qendrës së emergjencave Nikos Papaefstathiou, duke shtuar se dhe tre njerëz të tjerë janë të humbur.
 
Ndërkohë në Mandra kanë zbuluar një tjetër trup të mbuluar nga balta.
 
Përmbytjet e papritura vrasëse goditën të mërkurën në zonat periferike Mandra, Nea Peramos e Megara, rreth 50 kilometra në perëndim të Athinës.
Autoritetet lokale kanë nisur llogaritjen e dëmeve por fokusi mbetet ende në spastrimin e rrugëve dhe kërkimi për të humburit.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 15

Lajme nga e njejta kategori

Mediat serbe për Daçiç: “Tani është vonë, shqiptarët kanë lobuar që nga vitet 80”

Postuar: 24/05/2018 - 15:52

Kryeredaktorja e revistës “Novi Magazina”, Nadezhda Gaçe, ka vlerësuar se angazhimi i lobistëve mbetet ende një aktivitet i rëndësishëm, por se deklarata e Ivica Daçiç, që ata duhet të jenë të angazhuar në mënyrë që të përfaqësojnë interesat e Serbisë në zgjidhjen e problemit të Kosovës, vjen
Maqedoni, opozita: Gjykatat në shërbim të Zaev për të përndjekur kundërshtarët

Postuar: 24/05/2018 - 15:50

Partia më e madhe opozitare OBRM-PDUKM tha sot pas dënimit të ish-kreut të saj Nikolla Gruevski se partia në pushtet LSDM vazhdon me politika të përndjekjes në Maqedoni, kurse
New York/ Bisedimet për emrin e Maqedonisë, palët optimiste por pa zgjidhje

Postuar: 24/05/2018 - 15:49

Bisedimet për çështjen e emrit të Maqedonisë vazhduan sot në Neë York, mes ministrave për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias.
 
Maqedoni, Gruevski pret dënimet për çështjet e tjera

Postuar: 24/05/2018 - 15:47

Nëse ish-kryeministri Nikolla Gruevski do të dënohet në katër lëndët tjera, ku ai është i akuzuar nga prokuroria speciale, atëherë mund të dënohet me gjithsej 20 vite burg, pa

Postuar: 24/05/2018 - 14:00

Vrasja e të birit nuk është akti i vetëm i tmerrshëm i babait nga Karaqevë e Komunës së Kamenicës.

Postuar: 24/05/2018 - 12:40

Qeveria e Kosovës tashmë ka miratuar një platformë për dialogun politik me Serbinë.Në platformën e hartuar, e cila pret miratimin e Kuvendit, roli udhëheqës në dialogun me

Mali i Zi, kryeprokurori: Nuk po e mbroj Vuçiç, po e shpëtoj

Postuar: 23/05/2018 - 16:04

Kryeprokurori i Malit të Zi tha sot se organizata kriminale që tentoi grushtin e shtetit në Podgoricë, kërkonte të luante të njëjtin skenar edhe në Serbi.