Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Greqia dëbon 3.427 emigrantë, u ndalohet hyrja në territorin grek

Postuar: 14/06/2018 - 16:19

Policia greke ka njoftuar sot se sipas planit për trajtimin e emigrantëve të parregullt, për muajin maj janë dëbuar edhe 1,323 emigrantë të nacionaliteteve të ndryshme dhe u kthyen për në vendet e tyre e tyre nga kishin ardhur.

Për këta emigrantë është marrë vendimi për kthim dhe deportim në vendin e tyre me qëllim ndalimin e hyrjes në Greqi.

738 persona janë shqiptarë, 143 nga Iraku, 141 nga Pakistani, 45 nga Gjeorgjia, 42 nga Algjeri, 38 nga Turqia, 24 nga Afganistani dhe 20 nga Irani.

Shqiptarë të dëbuar në 5 muaj: 

Janar-628

Shkurt-648

Mars-668

Prill-745

Maj-738

Në total në 5 muajt e parë të vitit 2018, janë kthyer 3.427 shqiptarë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 14:45

Disa ditë më parë, menaxheri i shtëpisë diskografike “On Records”, Met Elshani mbeti i plagosur me dy plumba në këmbë pas një përleshje mes dy grupeve dhe kjo ngjarje tronditi gjithë Prishtinën.

Postuar: 24/05/2019 - 12:34

Policia e Kosovës ka marrë një alarm për bombë në Këshillin Gjyqësor të Kosovës.

Postuar: 24/05/2019 - 08:38

Një grua nga Kosova e cila është dhunuar nga forcat serbe gjatë luftës, ka bërë një rrëfim trondi

Postuar: 24/05/2019 - 07:21

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, ka hedhur poshtë dje çdo mundësi për përfshirje

Postuar: 23/05/2019 - 20:54

Drejtori për Ballkanin Perëndimor në MPJ-në britanike në intervistë për “European Western B

Postuar: 23/05/2019 - 19:26

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, hodhi poshtë sot çdo mundësi për përfshirje të t

Postuar: 23/05/2019 - 16:59

Pak ditë përpara se të mbahen zgjedhjet për deputetët e Parlamentit Europian, Kryeministri i Koso