BREAKING NEWS

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet nënkryetari që do të ketë kompetencat e kryetarit, ja kush emërohet

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet
x

Rajoni

Greqia hap kufijtë në 1 korrik / Përjashtohen këto 9 vende, po Shqipëria?

Greqia hap kufijtë në 1 korrik / Përjashtohen këto 9 vende,

Greqia ka njoftuar sot çeljen e sezonit turistik nga data 1 korrik dhe ka bërë me dije se me cilat vende do të hapë kufijtë.

Nga udhëtimet ajrore drejt Greqisë përjashtohen këto 9 vende: Maqedonia Veriore, Britania e Madhe, Suedia, SHBA, Rusia, Katar, Emiratet e Bashkuara të Arabisë,  Arabia Saudite, Izrael. Ndërsa do të hapen kufijtë me 38 vende europiane, sipas të dhënave të tanishme edhe me Shqipërinë.

Përpos kësaj u bë me dije edhe rregullorja e re: çdo udhëtar do plotësojë deklaratën përkatëse në pikën e hyrjes në Greqi, me itinerarin e planifikuar në vend dhe kontaktet.