BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Rajoni

Greqia mbyll shkollat pas përmbytjeve të stuhisë “Daniel”

Greqia mbyll shkollat pas përmbytjeve të stuhisë

Shkollat në Thesali të Greqisë do të qëndrojnë të mbyllura javën e ardhshme, pas përmbytjeve të stuhisë “Daniel”. Lajmin e bëri të ditur Ministria e Arsimit në Greqi, e cila deklaron se ky vendim është marrë për të krijuar një mjedis sa më të sigurt për nxënësit.

Ministria e Arsimit njoftoi se orët mësimore që nxënësit do të humbin javës tjetës, do të zëvëndësohen brenda harkut kohor të vitit shkollor.

“Ministria e Arsimit, Fesë dhe Sportit dhe Qarku i Thesalisë, në kuadër të hartës së vazhdueshme të situatës aktuale në rrjetin e shkollave të Qarkut të Thesalisë dhe duke pasur parasysh parametrat shëndetësorë, nevoja për kryerjen e një kontrolli të plotë, sigurinë e pandërprerë dhe akses të sigurtë në shkolla, njoftojnë ndërprerjen e mësimit në të gjitha njësitë e arsimit fillor dhe të mesëm të Qarkut të Thesalisë, nga e hëna 18 shtator deri të premten 22 shtator 2023.

Që në momentin e parë, pas dukurive të paprecedentë të përmbytjeve, lidershipi politik i Ministrisë së Shëndetësisë, Qarkut Thesalisë, Drejtorisë Arsimore Rajonale, Drejtorive vendore të Arsimit Fillor dhe të Mesëm të Qarkut të Thesalisë dhe të gjithë organet janë duke bashkëpunuar ngushtë për kthimin sa më të shpejtë të nxënësve dhe mësuesve në mjedisin shkollor. Kujdes i veçantë do të tregohet për plotësimin e ditëve mësimore brenda harkut kohor të vitit shkollor actual”, thuhet në deklaratë.